Soru #1

Giriş metnini;

Soru #2

Cinsiyetiniz

Soru #3

Yaşınız

Soru #4

Eğitiminiz

Soru #5

Ekonomik durumunuz size göre nasıl?

Soru #6

Ankara Büyükşehir Belediyesinde hangi birimde çalışıyorsunuz?(belirtin)

Soru #7

Çalıştığınız birimde iş rolünüz nedir?(belirtin)

Soru #8

Medeni Durumunuz

Soru #9

Yaşadığınız hanede toplam kaç kişi var?

Soru #10

Tanı konmuş kronik bir hastalığınız var mı?(belirtin)

Soru #11

Tanı konmuş herhangi bir psikiyatrik rahatsızlığınız var mı?(belirtin)

Soru #12

COVID-19 tanısını nasıl aldınız?

Soru #13

Ne zaman COVID-19’a yakalandınız?(ay ve yıl olarak belirtiniz)

Soru #14

COVID-19 geçirdiğiniz dönemde, yoğun bakım ünitesi hariç olmak üzere, hastanede yatarak tedavi gördünüz mü?

Soru #15

COVID-19 geçirdiğiniz dönemde, yoğun bakım ünitesi hariç olmak üzere, hastanede yatarak tedavi gördünüz mü? (eğer cevabınız “evet” ise lütfen kaç gün olduğunu belirtiniz, değilse boş bırakınız)

Soru #16

COVID-19 geçirdiğiniz dönemde yoğun bakım ünitesinde yatarak tedavi gördünüz mü?

Soru #17

COVID-19 geçirdiğiniz dönemde yoğun bakım ünitesinde yatarak tedavi gördünüz mü? (eğer cevabınız “evet” ise lütfen kaç gün olduğunu belirtiniz, değilse boş bırakınız)

Soru #18

Size COVID-19 hastalığının kimden bulaşmış olabileceğini biliyor musunuz? (Siz hastalanmadan önceki 10 gün içinde COVID-19 geçiren ve temasınız olan kimse var mı?)

Soru #19

Size COVID-19 hastalığının kimden bulaşmış olabileceğini biliyor musunuz? (Siz hastalanmadan önceki 10 gün içinde COVID-19 geçiren ve temasınız olan kimse var mı?) (sorusuna yanıtınız "iş ortamı" ise ofis, servis v.b. belirtiniz)

Soru #20

COVID-19 tanısı aldıktan sonra evinizdeki diğer kişilerden kendinizi izole edebildiniz mi?

Soru #21

Evde izolasyon sürecinizde herhangi bir sebeple zorlandınız mı? Zorlandıysanız aşağıdaki seçeneklerden hangisi/hangileri sizin için doğrudur? (birden fazla seçeneği işaretleyebilirsiniz)

Soru #22

Hasta olduğunuz süreçte ve belirtilerinizin başlamasından önceki 2 gün içerisinde hatırladığınız kimlerle riskli temasınız oldu? (birden fazla seçeneği işaretleyebilirsiniz)

Soru #23

Bir önceki soruda riskli temasınızın olduğunu belirttiyseniz, o süreçte bu kişilerden COVID-19 hastalığına yakalanan oldu mu? (birden fazla seçeneği işaretleyebilirsiniz)

Soru #24

Belirtileriniz başladıktan sonra kaçıncı günde COVID-19 için test yaptırdınız?(Belirtiniz)

Soru #25

Hastalandığınız dönemde COVID-19 tanısı almadan önce test sonucunuzun pozitif çıkmasından endişe edip test yaptırmaktan kaçındığınız oldu mu?

Soru #26

İş yerinizden izin alamadığınız için COVID-19 için test yaptırmakta gecikmeniz söz konusu oldu mu?

Soru #27

COVID-19 hastalığı geçirdiğiniz dönemde; hastalığınız öncesinde, sırasında ve geçirdikten sonra işe başlarken yakın akrabalarınızda COVID-19 geçiren oldu mu? COVID-19 geçiren kişi veya kişiler olduysa kişi sayısını belirtiniz. (birden fazla seçenek işaretleyebilirsiniz)

Soru #28

COVID-19 hastalığı geçirdiğiniz dönemde; hastalığınız öncesinde, sırasında ve geçirdikten sonra işe başlarken yakın akrabalarınızda COVID-19 geçiren oldu mu? COVID-19 geçiren kişi veya kişiler olduysa kişi sayısını belirtiniz, sorusuna "Hastalığım öncesinde oldu" yanıtını verdiyseniz belirtiniz, değilse boş bırakınız.

Soru #29

COVID-19 hastalığı geçirdiğiniz dönemde; hastalığınız öncesinde, sırasında ve geçirdikten sonra işe başlarken yakın akrabalarınızda COVID-19 geçiren oldu mu? COVID-19 geçiren kişi veya kişiler olduysa kişi sayısını belirtiniz, sorusuna "Hastalığım sırasında oldu" yanıtını verdiyseniz belirtiniz, değilse boş bırakınız.

Soru #30

COVID-19 hastalığı geçirdiğiniz dönemde; hastalığınız öncesinde, sırasında ve geçirdikten sonra işe başlarken yakın akrabalarınızda COVID-19 geçiren oldu mu? COVID-19 geçiren kişi veya kişiler olduysa kişi sayısını belirtiniz, sorusuna "İşe başlarken oldu" yanıtını verdiyseniz belirtiniz, değilse boş bırakınız.

Soru #31

Yaşadığınız hanede kaç kişi COVID-19 geçirdi?

Soru #32

Test sonucunuzun pozitif gelmesi ardından işyerinde mesai ile ilgili herhangi bir sorunla karşılaştınız mı? (birden fazla seçeneği işaretleyebilirsiniz)

Soru #33

COVID-19 tedavisi sonrasında işinize tekrar başlarken çalışma arkadaşlarınızın size yönelik tutumu nasıldı? (birden fazla seçeneği işaretleyebilirsiniz)

Soru #34

COVID-19 geçirdikten sonra iş hayatına dönüşünüzde uyum sağlamakta ne kadar zorlandığınızı düşünüyorsunuz?

Soru #35

Bir önceki soruya “pek zorlanmadım”, “biraz”, “orta” veya “çok zorlandım” cevaplarından birin verdiyseniz iş hayatına dönüşünüzde uyum sağlamakta zorlanma sebebi veya sebepleriniz nelerdir? (birden fazla seçeneği işaretleyebilirsiniz)

Soru #36

Hastalığınız sırasında iş yerinde destekleyici bir yaklaşım gördünüz mü? (birden fazla seçeneği işaretleyebilirsiniz)

Soru #37

Hastalığınız sırasında pozitif gelen COVID-19 test sonucunuzu farklı kişilerden saklama ihtiyacı hissettiniz mi? (birden fazla seçeneği işaretleyebilirsiniz)

Soru #38

Hastalığınız sırasında aileniz ve çevrenizdekilere karşı suçlu hissettiniz mi?

Soru #39

Hastalığınız sırasında çevrenizde size karşı suçlayıcı bir tutum hissettiniz mi? (Birden fazla seçeneği işaretleyebilirsiniz)

Soru #40

İzolasyon döneminiz bittikten sonra çevrenizde size karşı suçlayıcı bir tutum hissetiniz mi? (Birden fazla seçeneği seçebilirsiniz)

Soru #41

COVID-19 hastalığınız sırasında psikolojik yardıma ihtiyacınız oldu mu?

Soru #42

COVID-19 hastalığınız sırasında psikolojik yardıma ihtiyacınız oldu mu? sorusuna yanıtınız "Psikolojik yardım aldım" ise destek aldığınız yeri, varsa kişinin uzmanlık alanını belirtiniz, değilse boş bırakınız.

Soru #43

COVID-19 hastalığınız sonrasında psikolojik yardıma ihtiyacınız oldu mu?

Soru #44

COVID-19 hastalığınız sonrasında psikolojik yardıma ihtiyacınız oldu mu? sorusuna yanıtınız "Psikolojik yardım aldım" ise destek aldığınız yeri, varsa kişinin uzmanlık alanını belirtiniz, değilse boş bırakınız.

Soru #45

COVID-19 hastalığınız sırasında başlayan ve en az 2 hafta devam eden psikolojik etkileri seçiniz. (birden fazla seçenek işaretleyebilirsiniz)

Soru #46

COVID-19 hastalığınız sırasında başlayan ve en az 2 hafta devam eden psikolojik etkileri seçiniz, sorusuna yanıt olarak "diğer" dediyseniz belirtiniz, değilse boş bırakınız.

Soru #47

COVID-19 geçirdikten sonra işe dönüş sürecinde yaşadığınız ve en az 2 hafta devam eden psikolojik etkileri seçiniz.(birden fazla seçenek işaretleyebilirsiniz)

Soru #48

COVID-19 geçirdikten sonra işe dönüş sürecinde yaşadığınız ve en az 2 hafta devam eden psikolojik etkileri seçiniz, sorusuna yanıt olarak "diğer" dediyseniz belirtiniz, değilse boş bırakınız.

Soru #49

İşe döndükten sonra hastalık sürecinizi farklı kişilerden saklama ihtiyacı hissettiniz mi? (birden fazla seçeneği işaretleyebilirsiniz)

Soru #50

Hastalığım sırasında COVID-19 hakkında doğru ve kapsamlı bilgiler bulmak benim için zordu

Soru #51

COVID-19 hastalık ve tedavi süreciyle ilgili hangi kaynak(lar) tarafından bilgilendirildiniz? (Birden fazla seçenek işaretleyebilirsiniz)

Soru #52

COVID-19 hastalık ve tedavi süreciyle ilgili hangi kaynak(lar)sizin için faydalı oldu? (Birden fazla seçenek işaretleyebilirsiniz)

Soru #53

Hastalık döneminizde gelir kaybınız oldu mu?

Soru #54

COVID-19’un yol açtığı ve devlet veya kurumunuz tarafından karşılanmayan fazladan harcamalarınız oldu mu? ( Birden fazla seçenek işaretleyebilirsiniz)

Soru #55

COVID-19’un yol açtığı ve devlet veya kurumunuz tarafından karşılanmayan fazladan harcamalarınız oldu mu? sorusuna "diğer" yanıtını verdiyseniz belirtiniz, değilse boş bırakınız.

Soru #56

Eğer bir önceki soruda harcamanız olduğunu belirttiyseniz bu harcamalar sizin için zorlayıcı oldu mu?

Soru #57

COVID-19 aşısı oldunuz mu? Cevabınız evet ise kaç doz oldunuz?

Soru #58

İnsanların COVID-19’a yakalanmaları sorumsuz davranışları nedeniyle olur

Soru #59

Tekrar COVID-19 testi yaptırırsam bunu arkadaşlarımdan gizlerdim

Soru #60

Daha önce COVID-19 geçirmiş ve iyileşmiş birinden uzak durmayı tercih ederim

Soru #61

COVID-19 testi yaptırmak için hastaneye gitmeye utanırım

Soru #62

İş yerimde benimle aynı odada çalışan birinin COVID-19 olduğunu öğrendiğimde paniğe kapılırım

Soru #63

COVID-19 tedavisinden sonra işe dönen birisiyle aynı odada çalışmak istemem

Soru #64

İş arkadaşımın COVID-19 olması ona karşı kızgın hissetmeme sebep olur

Soru #65

İş arkadaşımın COVID-19 olması üzülmeme sebep olur

Soru #66

COVID-19 olan bir iş arkadaşıma ihtiyaçları (alışveriş,ilaç vb.) konusunda yardımcı olmak isterim

Soru #67

COVID-19 olan bir iş arkadaşıma psikolojik destekte bulunurum

Soru #68

Açık alanlarda maske kullanmaya devam etmeliyim

Soru #69

Kapalı alanlarda maske kullanmaya devam etmeliyim